V dnešní době narůstá počet dětí s vadným držením těla a objevují se u nich bolesti zad, hlavy, problémy s koleny, zrakové obtíže nebo málo řešené ploché nohy.

Cílem tohoto kurzu je poukázat na závažnost situace vadného držení těla dětí a jejich přístupu k pohybu. Ukážeme vám, jak zdravotní oslabení dětí včas odhalit pomocí jednoduchých testů. Dozvíte se možnosti korekce vadného držení těla se zaměřením na hluboký stabilizační systém (core training), svaly břicha, pánevního dna, zad, svaly krku a chodidla. Jednoduchými a zábavnými cviky protáhnete dětem tělo (cviky jsou uzpůsobeny věku dítěte).

Důraz klademe na vytvoření a správné osvojení zásobníku cviků na bázi fyzioterapeutických cvičení zaměřených na posílení ochablých svalů, protažení zkrácených svalových skupin včetně správného dýchání a relaxace těla. Nabídneme účastníkům několik zajímavých variant cvičebních jednotek s využitím nejen při hodinách tělesné výchovy. Veškeré cviky, si účastníci kurzu, sami vyzkouší a prožijí. Na konci kurzu budou sami schopni vybrat vhodné cviky na posílení či protažení dané svalové partie. Součástí kurzu jsou skripta s podrobným popisem a obrázkem cviku.

Kurz připravily zkušené lektorky (učitelka ZTV a fyzioterapeutka s dlouholetou praxí). Věříme, že kurz napomůže spoustě pedagogů a cvičitelů k jejich nelehkému úkolu vysvětlit dětem důležitost péče o jejich tělo. Problém bolestí zad je v takto mladém věku možný velice rychle a účinně snižovat, pokud budou zaujati cvičením (programem) v hodině. Počet účastníků omezen, zachováváme individuální přístup (2 lektoři).

Cena: 1350,- za účastníka

Časová dotace: 6 vyučovacích hodin

Cílová skupina: všichni pedagogové