„U nás je to o vás.“

Něco málo z historie: Psal se rok 1962 a našemu Petru Marschallovi, tehdy 12letému klučinovi, se dostal do ruky polský časopis o kulturistice. Úžas vystřídalo nadšení a od slov nebylo daleko k činu. První posilovna vznikla za podpory rodiny v ložnici. Jelikož mladých nadšenců z řad kamarádů rychle přibývalo, posilovna cestovala z ložnice do sklepa a ze sklepa do garáže. Stále to ovšem nebylo to pravé. V roce 1981 byl založen Sportovní oddíl kulturistiky v Libochovicích. V té době čítal 15 nadšených členů. Díky oddílu se v roce 1986 v Libochovicích pořádalo Mistrovství České republiky v kulturistice.

Nynější prostory Marstafitu vznikly v roce 2007 jako sportovní centrum. To mělo původně sloužit pro trénink dalšímu sportovně založenému Marschallovi, tentokrát již vnukovi Petra Marschalla, též Petrovi, který sklízel úspěchy v karate. Základem byla dobře vybavená posilovna, později přibyl spinning a skupinové cvičení pro ženy dle Davida Hufa.

V současné době nabízíme rozmanitá skupinová cvičení, kde jste pod dohledem zkušených instruktorů, kteří Vás vedou správným směrem. Vysvětlí Vám každý pohyb, opravují Vás a naučí cvik provést správně, protože jen tak bude smysluplný. Pokud upřednostňujete individuální cvičení, můžeme kromě pečlivé diagnostiky těla sestavit cvičební program přímo pro na tělo. Naši kvalifikovaní trenéři Vám rádi poradí i v oblasti výživy. Pro děti realizujeme pestré volnočasové aktivity se zaměřením nejen na pohyb, ale i kreativitu a vzdělávání.

Úspěšně pořádáme letní tábory (vědecký, sportovní …) a benefiční akce na podporu převážně dětí z okolí (Vědecké dílničky, Cvičební maratony, Dušičková party, Besedy s významnými osobnostmi…).

V roce 2013 byla založena vzdělávací instituce s akreditací MŠMT. Vzdělávací programy pro učitele v rámci DVPP jsou zaměřeny na tělesnou výchovu a přírodní vědy. Díky zážitkové pedagogice poskytujeme učitelům MŠ, ZŠ a SŠ kvalitní inspiraci pro jejich výuku.

Pro školy máme nabídku rozšířenou i o vzdělávací akce pro děti a žáky přímo v prostorách školy (Zábavná věda pro všechny, Netradiční hodina TV, Sportovní dny). Nabízíme i vědecké programy jako zpestření dětských narozeninových oslav, dětských dnů, oživení firemních akcí atp.

Čím se lišíme od ostatních center? Jsme malé rodinné centrum kladoucí důraz na individualitu a potřebu každého z vás. Nikdo z nově příchozích se nemusí ostýchat. Rádi vám se vším poradíme a velmi si zakládáme na osobním přístupu. Nejde jen o to hýbat se, ale především o správně prováděné cvičení. Snažíme se udržet rodinnou a příjemnou atmosféru, stojíme o to, abyste se k nám rádi vraceli. Vnímáme vaše přání, potřeby a ceníme si vašeho názoru. Rádi bychom, abyste věděli, že…

Děkujeme převážně Petru Marschallovi, že nám dal ty nejlepší základy a zázemí.