Diagnostika těla aneb cesta k efektivnějšímu a úspěšnějšímu tréninku.

Každý z nás je jiný. Jinak se pohybujeme, máme jiné zvyklosti, jiné zaměstnání, jinak cvičíme. To vše se podepisuje na našem fyzickém stavu. Některé svalové skupiny jsou slabší, jiné zase přetížené, což způsobuje křivý stoj a následné bolesti. Pokud se takový člověk rozhodne posilovat, třeba i jen kondičně, může nevědomky své potíže ještě zhoršit. Diagnostika pohybového aparátu odhalí většinu asymetrie i vadné držení těla.

Pomocí diagnostiky lze každému cvičícímu ušít trénink přímo na míru, přizpůsobit ho jeho konkrétním požadavkům vycházejících z aktuálního zdravotního a kondičního stavu. Není možné, aby všichni cvičili podle stejného tréninkového plánu. Co je přínosné pro jednoho, v žádném případě nemusí mít pozitivní dopad na jiného, byť si jsou ti lidé podobní.

Jak vyšetření probíhá

Diagnostika trvá přibližně 60 minut. S naším trenérem podstoupíte vstupní pohovor a vstupní vyšetření, které zahrnuje vyšetření svalových zkrácení, pohybových stereotypů a hypermobility. Dále se klient zváží a přeměří, abychom měli vstupní data.

Sestavení tréninku

Po vstupní diagnostice těla vám naši trenéři sestaví trénink. S individuálním tréninkem přímo pro vás lze dosáhnou výsledků mnohem rychleji a také bezpečněji. Plán samozřejmě koresponduje s vašim přáním a stanovenými cíli, kterých chcete pravidelným pohybem dosáhnout. Nejčastějším záměrem je redukce hmotnosti, zlepšení fyzické kondice, vytvarování postavy nebo odstranění bolestí zad. K dosažení cílů vám rádi pomůžeme.

Naši trenéři s vámi váš plán procvičí, vysvětlí provedení daných cviků, upozorní na úskalí, chyby. Je pak na vás, zda zvládnete dle plánu další trénink sami, popř. si sjednáte cvičení pod dohledem našeho trenéra.