Alpinning

Unikátní kardiovaskulární program, který posiluje dolní i horní část těla. Zlepšuje aerobní kapacitu a zároveň spaluje velké množství kalorií. Cvičení vychází z nejpřirozenějšího pohybu pro člověka – chůze. Hodina se skládá ze 40 minut chůze na páse, 20 minut posilování (zaměřené na problémové partie) a strečink.

Aerobic

Je velmi všestranný, patří mezi jedno z nejefektivnějších cvičení při spalování tuků. Toto kondiční cvičení při hudbě vám pomůže rozvinout koordinaci pohybu, zbystřit mozek, harmonizovat svalový systém, zvýšit fyzickou kondici, svalovou vytrvalost a psychickou vyváženost. Pravidelné cvičení aerobiku zlepšuje celkový stav organismu, významně snižuje riziko osteoporózy a kardiovaskulárních onemocnění. A v neposlední řadě úžasně odbourává stres.

Bosu

Moderní a oblíbený systém cvičení určený pro komplexní zpevnění svalů celého těla, který má pozitivní vliv na zdravé držení těla, fyzickou kondici a redukci tuku.
Základem cvičení je speciálně vyvinutá nafukovací kopule, kterou při cvičení používáme jak stranou vypouklou, tak rovnou.

V našem centru nabízíme cvičení těchto druhů BOSU:

 • CORE
 • Kardio
 • Rehab
 • Strenght
 • HIIT

Kruhový trénink

Výborná tréninková metoda charakteristická postupným zapojováním svalových skupin celého těla při cvičení na stanovištích uspořádaných do kruhu. Kruhový trénink prohlubuje:

 • fyzická zdatnost
 • motorické schopnosti
 • základní síla
 • silová vytrvalost
 • aerobní vytrvalost

Co s sebou? Vhodnou čistou obuv, oblečení, ručník, pití a chuť dostat ze sebe maximum.

Jóga

Díky józe protáhnete ztuhlé svaly a zlepšíte pružnost svého těla.
Zklidníte mysl, která se celý den nezastaví a přemýšlí nad tím, co bylo a co bude.
Zpevníte záda, břicho, paže i nohy. Budete se zkrátka cítit báječně a mít novou chuť do života.

M30

Cvičení M30 je sestaveno tak, aby za co nejkratší čas, ale s velmi efektivními a náročnými cviky zbavil vaše tělo nadbytečných kil, zlepšil kondičku a zvýšil sílu. Každé cvičení je postavené na principu HIIT, střídají se dynamické, výbušné, plyo a kardio prvky s posilovacími cviky s vlastní vahou těla, činkami, zaměřením na horní část, střed těla a dolní část.

M30 je intenzivní program, při kterém zhubnete, posílíte a budete se potit jako v sauně.

Proč zrovna M30? 30 minut je v rychlém tempu cvičení se zaměřením na celé tělo, dalších 30 minut se intenzivně posilují břišní svaly

Rollery

Cvičení s foam-rollerem je založené na procvičování hlubokého stabilizačního systému. Foam-roller lze využít nepřeberným množstvím způsobů. Jakkoliv je jednoduchý, je také neobyčejně funkční: můžete si současně protáhnout zkrácené svaly nebo naopak posílit ty oslabené. Velice rychle si také promasírujete tělo a tím zrychlíte činnost lymfatického systému.

Cviky vycházející z vývojové kineziologie člověka. Je to velmi propracované cvičení, na kterém se podílela řada fyzioterapeutů. Pomáhá jako prevence při bolestech zad, inkontinenci, točení hlavy, problémy s klouby. Cvičení je vhodné i při výhřezu meziobratlové ploténky, skolióze nebo při plochonoží.

Tento druh cvičení vás nasměruje, jak správně držet tělo, kde a jak mít postavená ramena, hlavu, kyčle a chodidla.

Co s sebou? Vhodné oblečení (obuv není potřeba), ručník, pití.

SM systém

Cvičení je vhodné pro jakoukoliv věkovou skupinu od 5 let do 100 let – děti, ženy, muži, senioři, těhotné, nevrcholové i vrcholové sportovce. SM systém je vhodný pro lidi s problémy bolesti zad nebo kteří chtějí poruchám páteře předejít. Cvičení má také velký význam u prevence a léčby poruch velkých kloubů – kloub kyčelní, kolenní a ramenní, kluby nohou a klenba nožní. Tuto metodu využívá i mnoho vrcholových sportovců jako kondiční trénink s cílem zlepšit sportovní výkon a předejít přetížení a degeneraci páteře a velkých kloubů při sportu.

Co je SM systém?

Metoda „SM systém“ neboli „Stabilizační a Mobilizační Systém“ se opírá o 30let postupného vývoje a 25 let klinických zkušeností s tímto cvičením u pacientů s bolestmi páteře v bederní, hrudní i krční oblasti, u pacientů s akutním výhřezem ploténky a u skoliózy 

Cvičení se skládá se sestavy cviků dle MUDr. Richarda Smíška, které pomáhají správně aktivovat spirální svalové řetězce a tím umožnují protahovat páteř směrem vzhůru a zajistí tak ploténkám mezi obratli dostatečný prostor pro léčbu a regeneraci. Díky špatným návykům (sedavé zaměstnání, práce na notebooku) máme spirální svalové zřetězení ochablé a zároveň velmi přetěžované vertikální svalové zřetězení, které způsobují stlačování obratlů k sobě a meziobratlové ploténky jsou namáhány.

Spinning

Je jízda na stacionárním kole při motivující hudbě dle pokynů instruktora. Spinning je vhodný pro každého bez ohledu na výkonnost či věk, jelikož nevyžaduje náročnou schopnost koordinace pohybů.

Co s sebou? Vhodnou čistou obuv, oblečení, ručník a pití nejlépe v cyklo lahvi.

Tabata

Nudí vás klasický trénink a chtěli byste vyzkoušet něco nového? Co takhle dát vašim svalům trochu šok? Ukážeme vám, jak zlepšit výkonnost a fyzičku ve velmi krátkém čase. Budete ale muset zamakat. Tabata je neobvyklý způsob tréninku, který je určen spíše pro pokročilé sportovce. Pokud s fitness teprve začínáte nebo se vracíte k tréninku po delší době (např. po nemoci či zranění), rozhodně s tímto tréninkem ještě počkejte.

Co je Tabata trénink?

Tabata je velmi efektivní a náročná metoda intervalového tréninku, při kterém se zvyšuje fyzička i síla zároveň – získáte aerobní kondici i nárůst dynamiky.

Tento druh cvičení vyvinul japonský lékař Izumi Tabata v roce 1996 v Národním ústavu Fitness a sport v Tokiu. Se svými spolupracovníky poukázal na vysokou účinnost této metody. Je jednoduchá, ale zároveň neuvěřitelně těžká.

Izumy provedl testy na několika sportovcích po dobu šesti týdnů a zjistil, že u testovaných jedinců došlo k vysokému nárůstu jak anaerobních, tak aerobních předpokladů.

Cvičení při maximální intenzitě po krátkou dobu je účinnější než cvičení v nízké intenzitě po delší dobu.

Tabata a hubnutí

 • Tabata trénink patří mezi vysoce intenzivní cvičení tzv. HIIT tréninky a je pravděpodobně jednou z vůbec nejlepších technik, jak spalovat tuky při cvičení. HIIT trénink zvyšuje fyzickou kondici mnohem efektivněji než vytrvalostní cvičení.
 • Tyto krátké intenzivní tréninky poskytují lepší sportovní výkony. Tělo lépe metabolizuje glukózu a odbourávání tuků probíhá mnohem rychleji.
 • Tabata a intervalový trénink také významně snižuje inzulínovou rezistenci. Dochází k vyšší oxidaci tuků a zlepšení glukózové tolerance.
 • Většina běžných tréninků se skládá z pracovní činnosti a odpočinku v poměru 1:3.
 • Na jeden díl práce připadá třikrát tolik odpočinku. Tato metoda je známá hlavně v kulturistice nebo u jiných silových sportů.
 • U Tabata tréninku je poměr práce a odpočinku 2:1

Jeden cvik na svalovou partii se skládá až z osmi sérií. Klíčové je časování. Každou sérii cvičíme 20 vteřin a následuje pouhých 10 vteřin odpočinku.

Trampolínky

Cvičení na trampolínkách je dynamická fitness aktivita prováděná na speciálně vyvinutých trampolínách. Základem je kombinace rychlých a pomalých skoků, dynamických sprintů a silových prvků v kombinaci s balančními prvky pro dokonalý kardio trénink.
„Cvičení není vázáno na obtížné kroky choreografie a je vhodné pro každého“

Cvičení příznivě ovlivňuje kardiovaskulární systém, zvyšuje kapacitu plic a celkovou vytrvalost.

Trénink na trampolínkách umožňuje komplexní posilování svalů celého těla, a je tak vhodný nejen pro všechny, co se snaží najít efektivní způsob jak zhubnout nebo zvýšit fyzickou kondici. Tento typ fitness aktivity podporuje rychlé spalování tuků, tedy příznivý úbytek váhy a prevenci zdravotních komplikací, ale je vhodný také při rekonvalescenci po úrazu nebo při kloubních potížích.  Lidé, kteří pravidelně cvičí  jsou schopni déle pracovat, lépe spí a cítí se uvolněněji.

Cvičení má prokazatelné zklidňující účinky na nervový systém. Díky kombinaci zábavného cvičení, motivující hudby a specifických pohybů zažijete doslova endorfinovou infuzi. Je ideálním sportem pro formování postavy a skrývá mnoho unikátních výhod, jak zhubnout rychle, tak i zdravotních benefitů. Díky měkkým dopadům do výpletu trampolíny jsou šetřeny hlavně klouby.